Založ si blog

Hitlerove ženy

Bol Adolf Hitler homosexuál ? Aké boli jeho vzťahy so ženami? Toto všetko sú otázky, ktoré roky plnia konšpiračné stránky, zavádzajúce blogy, prípadne politicky motivované prekrúcanie faktov.

Príbeh mizerného umelca a najznámejšieho diktátora, vždy prináša určitú hladinu vášne a pohľadov na jeho život. Tento článok žiadnym spôsobom nehodnotí jeho život, názory a postoje a už vôbec sa nesnaží obhajovať, či propagovať jeho život. Ide o zaujímavé odchýlky, koré sa nedozviete v učebniciach dejepisu, v novinách a „odborných“ diskusiách. Jediným pilierom nasledujúcich slov sú fakty. Aspoň som sa tomu snažil čo najviac priblížiť.

Adolf Hitler bol homosexuál.K tomuto mýtu prispelo určite jeho správanie, afektovaný prejav, ktorý bol účelový a vzbudzoval u ľudí také emócie, ktorých sa Hitler mohol zmocniť a tým ovládať ich rozhodovanie a utvrdzovanie svojej pozície, jeho postava a elegantný krok, neboli verejné ukážky mužnosti, od nášho bežného stereotypu „ALFA SAMCA“ mal ďaleko.V tej dobe tento nuans popisoval aj americký žurnalista a historik William Shirer*1. Najbližší spolupracovník Hitlera bol Rudolf Hess. O ňom sa vyjadroval ako o môj Hessíček, môj Rudy. V homosexuálnych kruhoch mal Rudolf Hess prezývku „slečna Hessová“ďalším vyznamným homosexuálom v Hitlerovej „družine“ bol Ernst Julius Röhm veliteľ SA a dôstojník, jeho homosexualita bola dostatočne preukázaná, homosexuál Ernst mal na starosti čistky kritikov Hitlerovho režimu a preto jeho orientácia bola vítana s odvôvodnením, že nemá zodpovednosť k rodine. avšak je nutné podotknúť že Hitler dal Ernsta zavraždiť v krvavom masakre. Oficiálnym stanoviskom Hitlera bol šok zo zistenia, že Ernst bol homosexuál a šíril nemravné praktiky v odieloch SA*2. Týmto sa začala nevraživosť režimu Tretej ríše proti homosexuálom. Napriek týmto faktom nebolo nikdy preukázané, že Adolf Hitler mal homosexuálny vzťah a sám bol homosexuál, alebo bisexuál.

Napriek tomu že Hitler pravdepodobne homosexuálom nebol, jeho vzťahy so ženami boli rozpačité, neisté a minimálne sa nepribližovali normálnym vzťahom, na ktoré sme v rámci našej západoeurópskej a stredoeurópskej lokalite zvyknutí. Hitlerova osobná zbierka obsahovala aj knihu ilutrovanej erotiky, čo by sme za nejakú vyraznejšiu uchýlku asi nepovažovali, ale disponoval aj pornografickými filmami, ktoré boli natočené špeciálne pre neho.V roku 1926 sa zamiloval (vtedy mal 37 rokov) do 16 ročnej Márie Reiterovej. Po pár schúdzkach sa však tento vzťah skončil na radu jedného spolupracovníka, ktorý očividne videl v tomto vzťahu problém vekového rozdielu. Dalšou ženou bola tínedžerka Henny Hofmannová. Henny sa stala ženou muža všeobecne považovaného za homosexuála, bol to Baldur von Schirach – vedúci hitlerjungend. O Hitlerovi kolovali klebety, podotýkam klebety, že sa zaplietol aj s Geli, ktorá Hitlerovi hovorila strýko Alfi – bola dcérou Adolfovej nevlastnej sestry.Geli 17 septembra 1931 spáchala samovraždu a strýkovho najväčšieho výslnia sa ani nedožila. Po prebratí Nemecka Hitlerom sa uskutočňovali večierky v prítomnosti “Vodcu“ a pár dobových herečiek, ktoré spoznával pri svojich návštevách divadla. Tieto romániky trvali paralelne počas vzťahu so svojou budúcou ženou Evou Braunovou. Eva bola ideálnou partnerkou pre rišskeho „Vodcu“ bola mladá, príťažlivá a nemala záujem intelektuálne vstupovať Adolfovi do jeho politickej kariéry a ovplyvňovať jeho rozhodnutia. S evou sa zoznámil v roku 1929. Eva po pokusoch o samovraždu, nakoniec dosiahla to, čo sa žiadnej inej žene nepodarilo, v roku 1936 sa k Adolfovi presťahovala. Niektorí historici si však mysleli podľa preskúmania dobových memoárov, že vzťah medzi nimi dvomi bol obyčajný, čo sa týka intímneho života, všetko ostatné môžeme považovať za špekulácie, ktoré neboli nikdy dokázané.

 

+  +  +

                                                                                                                         Môj audio blog (podcast) nájdeš v sekcii odkazy.

Vysvetlivky
*1 Willliam L.Shirer (audio – youtube) je americký žurnalista, ktorý je autorom kníh:
Berlin Diary: The Journal of a Foreign Correspondent, 1934–1941
The Rise and Fall of the Third Reich
The Rise and Fall of Adolf Hitler

2* Sturmabteilung (skrátene SA) (v preklade úderné či útočné oddiely) bola paramilitárna organizácia založená na začiatku 20. rokov 20. storočia v Nemecku, ktorá patrila k nacistickej strane (NSDAP). Ľudovo sa im tiež hovorilo „hnedé košele“ podľa typických uniforiem. Pri zrode tejto organizácie stáli Ernst Röhm a Hermann Göring.

Bezpečné správanie sa na internete.

06.05.2019

Základným pojmom je etiketa správania sa na internete, Nemám rád kvetnaté reči o ničom, hlavne čo sa danej problematiky týka a preto Vám dnes napíšem základné informácie o tom čo chcete viac »

Minimalizmus – zbraň, ktorá strieľa iracionálny konzum do hlavy

15.12.2018

Minimalizmus môže byť nástroj k slobode, alebo aspoň nasmerovanie k tomuto neuchopiteľnému bohatstvu. Minimalizmus vyhlasuje vojnu prebytku a plytvaniu, tým sa nás snaží vrátiť k vysporiadaniu viac »

Jeden z najbrutálnejších gangov na svete – Mara Salvatrucha

28.11.2018

Mara Salvatrucha ma zaujímala už ako študenta na vysokej škole, pretože som si kládol vždy otázku, či by som sa aj ja mohol stať za nejakých okolností, teda miesto narodenia, čas a miera chudoby, viac »

Boris Kollár

Hnutie Sme rodina podporí reformu nemocníc

16.09.2019 18:24

Kollárovci mienia, že ak zmeny pocíti občan a nie finančné skupiny, politické farby môžu ísť bokom.

Fico - Kiska

Spor Kiska - Fico: polícia zastavila vyšetrovanie

16.09.2019 17:28

Informáciu pre Pravdu potvrdila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Grécko chce predčasne splatiť časť dlhov v MMF, sú pre neho drahé

16.09.2019 17:17

Grécko chce predčasne splatiť 2,9 miliardy eur z takmer deviatich miliárd, ktoré doteraz dlhuje Medzinárodnému menovému fondu (MMF).

Jemen

Húsíovia sa Saudskej Arábii vyhrážajú ďalšími útokmi

16.09.2019 16:46

"Ubezpečujeme saudský režim, že naša dlhá ruka dosiahne všade, kam budeme chcieť, a kedykoľvek, keď budeme chcieť," uviedol vojenský hovorca húsíov Jahjá Sarí.

Krakorec

Snažím sa písať o veciach tak, aby Vás prestala iritovať absencia bodky na konci mojej vety. krakorec@reborn.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 8304x
Priemerná čítanosť článkov: 1384x

Autor blogu

Odkazy