Založ si blog

Denník 01: Elektrický lapač hmyzu

Zašli sme do Tesca na nákup, vždy sa pristavím aj k regálom, ktoré ponúkajú „vecičky“ pre domácich majstrov – amatérov. Nič zaujímáve som tam nenašiel, ale v rohu jedného regála na mňa vykúkala čierna lampička, ktorá si necháva hovoriť lapač hmyzu. Ideálne na toto letné obdobie a preto skončila v košíku.

Po príchode domov som ju chcel otestovať, tak som ju nasadil do spálne a zapol do elektriky, okná však boli zavreté, chcel som chytiť niečo čo sa v tej izbe nachádzalo. Po 45 minútach však nič, žiadny hmyz, inému by to stačilo aby sa spokojne vybral spočinúť do svojej postele do nasledujúceho rána, mňa to však neuspokojilo.

Tak som otvoril okno a priamo do okna túto lampu umiestnil na približne 30 minút v domnení, že sa ukáže jej akčný potenciál. Po vyššie uvedenom čase lapač síce chytil veľké množstvo hmyzu, ten inteligentnejší sa však usalašil na našich stenách a strope.

Skončili sme v obývačke na gauči s mojim prísľubom, že svoju „vedeckú“ testovaciu chtivosť nechám skapať tam kde sa objavila – v mojej hlave.
Lampa odpočíva v kúte izby a pre pokoj doma sa ju bojím opätovne použiť, definitívne sklamala.

Nič čo ste v nasledujúcich riadkoch čítali nerobte.

 

Bezpečné správanie sa na internete.

06.05.2019

Základným pojmom je etiketa správania sa na internete, Nemám rád kvetnaté reči o ničom, hlavne čo sa danej problematiky týka a preto Vám dnes napíšem základné informácie o tom čo chcete viac »

Minimalizmus – zbraň, ktorá strieľa iracionálny konzum do hlavy

15.12.2018

Minimalizmus môže byť nástroj k slobode, alebo aspoň nasmerovanie k tomuto neuchopiteľnému bohatstvu. Minimalizmus vyhlasuje vojnu prebytku a plytvaniu, tým sa nás snaží vrátiť k vysporiadaniu viac »

Jeden z najbrutálnejších gangov na svete – Mara Salvatrucha

28.11.2018

Mara Salvatrucha ma zaujímala už ako študenta na vysokej škole, pretože som si kládol vždy otázku, či by som sa aj ja mohol stať za nejakých okolností, teda miesto narodenia, čas a miera chudoby, viac »

Boris Kollár

Hnutie Sme rodina podporí reformu nemocníc

16.09.2019 18:24

Kollárovci mienia, že ak zmeny pocíti občan a nie finančné skupiny, politické farby môžu ísť bokom.

Fico - Kiska

Spor Kiska - Fico: polícia zastavila vyšetrovanie

16.09.2019 17:28

Informáciu pre Pravdu potvrdila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Grécko chce predčasne splatiť časť dlhov v MMF, sú pre neho drahé

16.09.2019 17:17

Grécko chce predčasne splatiť 2,9 miliardy eur z takmer deviatich miliárd, ktoré doteraz dlhuje Medzinárodnému menovému fondu (MMF).

Jemen

Húsíovia sa Saudskej Arábii vyhrážajú ďalšími útokmi

16.09.2019 16:46

"Ubezpečujeme saudský režim, že naša dlhá ruka dosiahne všade, kam budeme chcieť, a kedykoľvek, keď budeme chcieť," uviedol vojenský hovorca húsíov Jahjá Sarí.

Krakorec

Snažím sa písať o veciach tak, aby Vás prestala iritovať absencia bodky na konci mojej vety. krakorec@reborn.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 8303x
Priemerná čítanosť článkov: 1384x

Autor blogu

Odkazy