Založ si blog

Denník 01: Elektrický lapač hmyzu

Zašli sme do Tesca na nákup, vždy sa pristavím aj k regálom, ktoré ponúkajú „vecičky“ pre domácich majstrov – amatérov. Nič zaujímáve som tam nenašiel, ale v rohu jedného regála na mňa vykúkala čierna lampička, ktorá si necháva hovoriť lapač hmyzu. Ideálne na toto letné obdobie a preto skončila v košíku.

Po príchode domov som ju chcel otestovať, tak som ju nasadil do spálne a zapol do elektriky, okná však boli zavreté, chcel som chytiť niečo čo sa v tej izbe nachádzalo. Po 45 minútach však nič, žiadny hmyz, inému by to stačilo aby sa spokojne vybral spočinúť do svojej postele do nasledujúceho rána, mňa to však neuspokojilo.

Tak som otvoril okno a priamo do okna túto lampu umiestnil na približne 30 minút v domnení, že sa ukáže jej akčný potenciál. Po vyššie uvedenom čase lapač síce chytil veľké množstvo hmyzu, ten inteligentnejší sa však usalašil na našich stenách a strope.

Skončili sme v obývačke na gauči s mojim prísľubom, že svoju „vedeckú“ testovaciu chtivosť nechám skapať tam kde sa objavila – v mojej hlave.
Lampa odpočíva v kúte izby a pre pokoj doma sa ju bojím opätovne použiť, definitívne sklamala.

Nič čo ste v nasledujúcich riadkoch čítali nerobte.

 

Minimalizmus – zbraň, ktorá strieľa iracionálny konzum do hlavy

15.12.2018

Minimalizmus môže byť nástroj k slobode, alebo aspoň nasmerovanie k tomuto neuchopiteľnému bohatstvu. Minimalizmus vyhlasuje vojnu prebytku a plytvaniu, tým sa nás snaží vrátiť k vysporiadaniu viac »

Jeden z najbrutálnejších gangov na svete – Mara Salvatrucha

28.11.2018

Mara Salvatrucha ma zaujímala už ako študenta na vysokej škole, pretože som si kládol vždy otázku, či by som sa aj ja mohol stať za nejakých okolností, teda miesto narodenia, čas a miera chudoby, viac »

Hitlerove ženy

11.11.2018

Bol Adolf Hitler homosexuál ? Aké boli jeho vzťahy so ženami? Toto všetko sú otázky, ktoré roky plnia konšpiračné stránky, zavádzajúce blogy, prípadne politicky motivované prekrúcanie viac »

počasie, poľadovica, zima

Bratislava zriaďuje pre chodníkovú novelu horúcu linku

19.12.2018 14:09

Verejnosť môže prostredníctvom nej nahlasovať kritické úseky, ktoré sú neodrhnuté či zľadovatené.

Európsky súdny dvor

Európsky súdny dvor rozhodol proti Grécku v prípade islamského práva šaría

19.12.2018 14:00

Vdova po mužovi sa v roku 2014 odvolala na európskom súde, keďže po rozhodnutí gréckeho súdu prišla o tri štvrtiny svojho dedičstva.

sklárska škola, lednické rovne

Lednické Rovne prídu o školskú ikonu

19.12.2018 14:00

Takmer sedemdesiatročnú tradíciu mala Stredná odborná škola sklárska v Lednických Rovniach. Dlhé roky sa spájala so sklárňou, ktorá vychovala množstvo úspešných sklárov. Teraz končí.

Belgicko, Charles Michel

Po rezignácii premiéra sa belgická vládna strana vyslovila proti predčasným voľbám

19.12.2018 13:42

Najbližšie parlamentné voľby v Belgicku sa majú konať v máji budúceho roku.

Krakorec

Snažím sa písať o veciach tak, aby Vás prestala iritovať absencia bodky na konci mojej vety. --- audio blog [podcast]: soundcloud.com/user-392689545 alebo www.youtube.com/channel/UCVF7… --- krakorec@reborn.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4725x
Priemerná čítanosť článkov: 945x

Autor blogu

Kategórie